Mermer üretiminde bulunan pek çok işletme ihtiyaçlarına göre kendi özel yazılımlarına gerek duymaktadır. Standart yazılımların ya da programların çok da uyarlanamadığı mermer yönetimi dolayısı ile de bir mermer yönetim yazılım ihtiyacını doğurmuştur. Bu özel mermer üretim yönetimi yazılımı sayesinde de müşterilerine ait detaylı bilgilere ve aynı zamanda da kolay stok kayıt takibine erişebilmektedir. Mermer üretimi karışık bir yapıya sahiptir ve kolaylıkla ayrıştırılabilir bir düzende disipline edilememektedir. Bu ve benzeri durumları önleyebilmek için mermer üretimi yapan firmalar bir özel yazılım ile durumu çözüme kavuşturmak istemiştir. Beraberinde doğan ihtiyaçlara özgü olarak tasarlanan ve oldukça kolay kullanıma sahip mermer yönetim yazılımı Silibra Teknoloji ve İnovasyon firmamız tarafınca geliştirilmiştir. Martı ERP adını verdiğimiz bu hem maden yazılımı hem de mermer yönetim yazılımı olarak adlandırılan geliştirme ile maden ve mermer sektöründeki pek çok firmaya ışık tutar nitelikte çalışmalar yürüttük.

Mermer Yazılımları

Martı ERP yazılımımızın alt yapısında doğal taş sektörüne yönelerek ve de sektörel analizler yaparak geliştirmeler yapılmıştır. Maden firmalarının mermer üretimi yaparkenki tüm safhalarını ve aşamalarını detaylıca inceleyerek ve incelemeler neticesinde ihtiyaç duyulan bilgilere göre Martı ERP mermer üretimi yönetimi yazılımı oluşturulmuştur. Martı ERP yani mermer yazılımı madenlerinizden çıkan taş numaraları ve ebat bilgilerini işleyip sizlere analiz edecek şekilde yazılmıştır. Üretimlerinize ait bilgileri ve detayları girerken aynı zamanda da rotanızı belirleyebilecek ve kullanacağınız malzemeyi de oluşturabileceksiniz. Herhangi bir durum sonucunda kırılan bloklar ya da plakalar, üretim kayıtları tutulurken hurda olarak ayrıştırılabilir ya da maliyet hesaplamaları üzerinden hatalı etkiler oluşturulmasını engeller. Sektörünüze özel geliştirilen mermer yazılımları ile pek çok işlemi hızlandıracak aynı zamanda da ihtiyaçlarınızı daha hızlı ve kolay bir şekilde ön görüp çözüme kavuşturabileceksiniz.

 

Silibra Teknoloji ve İnovasyon

firmamız tarafından üretilen ve geliştirilen maden yönetim yazılımı olan Martı ERP maden ve bilakis mermer sektörü için oldukça aydınlatıcı ve kolaylaştırıcı bir yazılım olmuştur. Martı ERP diğer bir adıyla marble software pek çok avantajı beraberinde sağlamaktadır. Martı ERP yazılımları ile;

  • Ürettiğiniz ya da üretmeyi planlayacağınız plakaların hangi bloklardan yapıldığını görmenize olanak tanır.
  • Aynı zamanda bir stoklarınızın tümünü taş numarası, ebat ve çeşitli özellikler nezdinde sınıflandırabilir ve görebilirsiniz.
  • Sevkiyatlarınızın tümünü sektörel ihtiyaçlar doğrultusunda uyarlanan el terminalleri uygulaması ile çok daha profesyonel bir şekilde yönetebilirsiniz.
  • Martı ERP yazılımları ile maliyetlerinizi kolaylıkla hesaplayabilir ve planlamalarınızı da bu doğrultuda yönlendirebilirsiniz.
  • Maliyet hesaplamalarını aynı zamanda taş ebat bazında da alabilirsiniz.
  • Ebatlı olarak çıkan doğaltaş üretimi nezdinde ortaya çıkan planlı ya da plansız tüm ürünlerin sayılarını görüntüleyebilirsiniz.
  • Mevcutta bulunan stoklarınızın takibini yapabilir ve tüm ürünlerinize ait miktarları yönetebilirsiniz.