SILIBRA

mermer üretim yazılımları mermer yazılımları

Doğaltaş Mermer Stok Takip

Mermer Stok Takip

Madencilik sektöründe özellikle de mermer üretimi yapan pek çok firmada ilk karşılaşılan durumlar mermer stok takip yapım işlemleridir. Hem üretim sürecini takip etmek hem bu süreçte olası durumları ön görüp çözümler üretebilmek oldukça zorlayıcı olabilmektedir. Mermer üretimi yapan pek çok firma ihtiyaçları doğrultusunda özel olarak hazırlanan ve tasarlanan program arayışlarına girmişlerdir. Bu bağlamda Silibra Teknoloji ve İnovasyon firması tarafından geliştirilen Martı ERP mermer stok takip programı olmakla birlikte daha pek çok geliştirmeyi ve kolaylığı da beraberinde sağlamaktadır.

Mermer üretimi yapan firmalar bilirler ki; mermer üretimi oldukça karmaşık bir yapıya sahip ve disiplin edilmesi gereken bir sektördür. Hem stokların takibi hem üretim süreçleri hem müşteri sevkiyatları tüm bu esnalarda oluşabilecek makine üretim kapasiteleri takip edilmeli ve planlamalar da bu bağlamda yapılmalıdır. Üretimlerin ne aşamada olduğu görebilmek, bu aşamalara göre planlamalar yapıp satışlarınızı yönetebilmek oldukça önemlidir. Stoklarınızda bulunan mermerlerin takibini yapabilmek ve üretimlerinizi bu yönde ilerletip müşteri taleplerinizi de bu verilere göre sürdürdüğünüzde işlemleriniz hızlanacak ve oldukça kolaylaşacaktır.

Martı ERP yazılımı ile mermer stok takip sistemini aktif olarak kullanabileceksiniz. Üretimlerinizdeki aşamaları, üretimde ihtiyaç duyulan çeşitli bilgileri, ebat ve taş numarası gibi verilerle elde edebileceksiniz. Tüm bu verilere sahip olmak aynı zamanda rotanızı ve kullanmanız gereken malzemeyi de ön görebilmenizi sağlayacaktır. Üretim aşamasında meydana gelen hasarlardan, kırılan blok ya da plakalardan haberdar olabileceksiniz. Bu bilgiler ışığında üretimlerinizde bu parçalanmaları hurda olarak kayıt altına alıp maliyet hesaplamalarınızda çok daha verimli sonuçlar da elde edebileceksiniz. Bu, hem hatalı maliyet hesaplaması yapmanızı önleyecek hem de geleceğinizi planlamada sizlere ışık tutacaktır. Bu yazılım sayesinde yalnızca mermer stok takip işlemleri yapmakla kalmayıp daha pek çok işlemi de beraberinde yapabileceğinizi biliyorsunuz. Ancak başlıklar halinde inceleyecek olursak

Martı ERP mermer yazılımı sayesinde yapabileceğiniz işlemler şu şekildedir;

  • Mermer üretimi yaparken ortaya çıkan ebatlı taşlarınızın planlanmış ya da planlanmamış ürün sayılarına ulaşabileceksiniz.
  • Her bir makinenin günlük üretim hacmini net rakamlarla hesaplayabileceksiniz.
  • Mevcuttaki stoklarınızı takip edebilecek ve ürün miktarlarınızı bu verilere göre yönetebileceksiniz.
  • Yükleme, sayım vb işlemlerinizi rahatlıkla yapabilecek ve raporlayabileceksinzi.
  • Palet üstünde yer alan malzemenin tarih ve makine operatörü tarafından işlenen bilgilerine erişebileceksiniz. Böylelikle kasalar ya da bundlelar üzerinde malzemelerin de barkodlu takibini sağlayabileceksiniz.
  • Tüm bunlara ek olarak evrak işlerinizi, çek ve senet takiplerinizi de yapabileceksiniz.
  • Makinelerinizin bakım zamanlarını önceden görüp bakım planlamalarını da daha hızlı ve pratik bir şekilde çözümleyebileceksiniz.
  • Müşterilerinize ait detaylı verileri görebilecek, cari takibi yapabileceksiniz.
  • Tüm bilgilere ait detaylı raporlandırmalar yapabilecek, şirketiniz için bir arşiv oluşturabilecek ve geçmiş yıllarda yapmış olduğunuz işlemleri tek bir panel üzerinden görüp yönetebileceksiniz.

Comments

A WordPress Commenter 23 Ağustos 2019

Hi, this is a comment.
To get started with moderating, editing, and deleting comments, please visit the Comments screen in the dashboard.
Commenter avatars come from Gravatar.

Write A Comment